WIGILIA

Uczniowie gimnazjum i ZSZ w subie ubogim podczas Wigilii na Midzynarodowych Targach Poznaskich

?WSZYSTKO, CO UCZYNILICIE JEDNEMU Z TYCH BRACI MOICH NAJMNIEJSZYCH, MNIECIE UCZYNILI? (Mt 25,40).

Ju po raz trzeci uczniowie naszej szkoy brali udzia w Wigilii dla ubogich. Przygotowywania do uroczystoci rozpoczto wczesnym rankiem w jednej z hal MTP. Grupa wolontariuszy w skadzie: Piotr i Pawe Szumnarscy, Dominika Kubiak, Kaja i Joanna Sorys, Aurelia Kusek, Natalia Wachowska, Jan Thiel i Pawe Ciszewski bya odpowiedzialna za obsug kilkudziesiciu osb zasiadajcych przy jednym ze stow. Przy dwikach kold uczniowie roznosili ubogim wigilijne potrawy, obdarowujc ich jednoczenie serdecznoci i szczerym umiechem. Koordynatorem pracy przy naszym stanowisku bya franciszkanka, siostra Marta Jagielska, ktrej serdecznie dzikujemy za dobre sowo i pozytywn energi. Po zakoczeniu uroczystoci wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, e dziki moliwoci powicenia swojego czasu osobom starszym, chorym, i samotnym wita Boego Narodzenia nabior wyjtkowego znaczenia.

Zapraszamy do galerii...