.

Menu

galeria filmowa

piknik 2015_1040

Błąd
  • XML Parsing Error at 1:137. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:307. Error 9: Invalid character

 

 

Wyznaczeni nauczyciele wcześniej dojechali na miejsce pikniku i przygotowali 14 stanowisk ( 14 klas) do czytania, rysowania, malowania; rozdzielili materiały: papier ksero, pisaki. Rozłożyli też produkty żywnościowe tj. kiełbasy, napoje, chleby i słodycze. Zadbali również o rozpalenie ogniska.

Po krótkim odpoczynki przystąpiliśmy do działania.

Grupy, po przeczytaniu przez wychowawcę/przydzielonego nauczyciela fragmentu wybranej książki wykonali plakat zachęcający do jej przeczytania, dopisali ciąg dalszy książki wg własnych pomysłów, na podstawie okładki wypisali swoje propozycje, dotyczące treści książki, ułożyli

 

 

z gałązek, kamieni i innych „darów lasu” tytuł książki oraz wykonali okazjonalny stroik.

Na uczniów po wykonaniu zadań czekało ognisko z kiełbaskami, kawa, herbata i coś słodkiego. Po posiłku grupy udały się na wieżę widokową na Dziewiczej Górze, a po powrocie wszyscy uporządkowali miejsce pikniku i udali się na stację kolejową.

W międzyczasie komisja konkursowa dokonała oceny prac uczniów. Klasy zajęły następujące miejsca:

I miejsce  - zespół z klas 3 pp i 3b; klasa 1bb; zespół klas 2 za, 3 za, 3 zb

II miejsce – klasa 3 a, 1 ba, 1 bc, zespół klas 2zb, 2 zc

III miejsce – zespól klas 2 b, 2 c, klasa 2 a.

Wykonawcy najciekawszych prac zostali nagrodzeni słodyczami.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele doskonale bawili się na świeżym powietrzu, aktywnie zażywając ruchu.

Piękna pogoda dopisała, dopisali i uczestnicy, którzy w radosnej atmosferze spędzili miłe chwile. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania jesiennego rajdu „W lesie przeczytane” składamy gorące podziękowania i zapraszamy do udziału w następnych imprezach.

Prace uczniów zostały wystawione na korytarzu na III piętrze szkoły.

 

Elżbieta Kaczmarek nauczyciel bibliotekarz

Maria Ślesińska współorganizatorka rajdu

Izabela Barnat

Lucyna Tomaszewska

 

 

 

 

 

Kontakt

Zesp Szk Gimnazjalno-Zawodowych nr 42

Gimnazjum nr 42im.Henryka Sienkiewicza

Zasadnicza Szkoa Zawodowa nr 42

ul.w.Jerzego 6/10,61-546 Pozna

Telefon: 61-833-38-35

Adres e-mail: zsgz42@interia.pl