galeria filmowa

piknik 2015_1040

Przegldasz:

Home Comenius
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:137. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:307. Error 9: Invalid character
Drukuj


Comenius


Comenius jest programem adresowanym do nauczycieli i uczniw . Obejmuje wszystkie kraje Unii Europejskiej , Islandi, Liechtenstein, Norwegi i Turcj . Gwnym jego celem jest zapoznanie modych ludzi z kultur innych narodw poprzez osobiste kontakty i spotkania.Comenius w Gimnazjum nr 42Po zaakceptowaniu projektu nasza szkoa dostaa si do programu Comenius i braa w nim udzia w latach 2009-2010 .
Szkoami partnerskimi byy : gimnazjum w Fertd na Wgrzech i gimnazjum w Kln w Niemczech . Uczniowie zapoznali si na pocztku poprzez Internet (na platformie e-twinning) , a nauczyciele spotkali si po raz pierwszy w Kolonii, gdzie omwili plan wsplnych dziaa . Koordynatorem szkoy polskiej bya pani Krystyna Wilkus , nauczycielka jzyka niemieckiego .
W pierwszym roku trwania projektu odbylimy podr do Niemiec (marzec) i na Wgry (maj) , a w nastpnym gocilimy w Poznaniu uczniw , nauczycieli i dyrektorw z wszystkich krajw partnerskich .
Udzia w projekcie pozwoli uczniom pozna inne kraje i ich kultur , nawiza przyjanie trwajce do dzi i poszerzy umiejtnoci z jzykw obcych oraz przedmiotw , ktrych dotyczyy wybrane przez nas i opracowywane w grupach midzynarodowych tematy ( biologia , geografia, historia, muzyka).Nasze wraenia


Marta:

Na Wgrzech spodobay mi si pikne krajobrazy w okolicach Jeziora Nezyderskiego, park narodowy z milionami ptakw, paac, w ktrym miecia si szkoa. Mile wspominam pobyt na pywalni ze rdami termalnymi. Najwiksze zaskoczenie kulturowe?... Keczup podawany do wszystkich da i wszechobecny na kadym stole.

Partycja:

Uczestniczyam w przyjciu goci Comeniusa w Poznaniu. Nasze miasto z trwajcym wanie Jarmarkiem witojaskim prezentowao si piknie i zrobio na wszystkich due wraenie. Najbardziej udana bya wycieczka do Torunia poczona ze zwiedzaniem Biskupina. Zaskoczenie kulturowe?... Reakcja Niemcw i Wgrw na kapcie ochronne w muzeum na Zamku Krnickim? .

Niezapomniani koledzy z Wgier (pozdrowienia dla Marcela i Balinta)! Nadal mam kontakt z Niemkami i niedawno gociam u siebie Valentin i Lis. Ciesz si na rewizyt w Kolonii!Nasz projekt zosta bardzo wysoko oceniony i nagrodzony Midzynarodow Odznak Jakoci e-twinning.

ZAPRASZAMY DO GALERII GDZIE ZNAJD PASTWO ZDJCIA Z REALIZACJI PROJEKTU


 

Kontakt

Zesp Szk Gimnazjalno-Zawodowych nr 42

Gimnazjum nr 42im.Henryka Sienkiewicza

Zasadnicza Szkoa Zawodowa nr 42

ul.w.Jerzego 6/10,61-546 Pozna

Telefon: 61-833-38-35

Adres e-mail: zsgz42@interia.pl