galeria filmowa

 

piknik 2015_1040

 

 

Przeglądasz:

Home ARCHIWUM
ARCHIWUM


 

Zapraszamy do galerii...

 

 


 

 
Drukuj

 

 


 

 

zapraszamy do galerii...

 

 


 

 

Nasz ekorobot zaprasza do obejrzenia fotorelacji z Pikniku Ekologicznego, który odbył się 10 czerwca 2015r.

 

 

 


 

Uczniowie naszej szkoły wybrali się wyjątkową podróż przez Wielkopolski Park Narodowy...

 

 

 


 

 


 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z imprezy zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski z okazji obchodów Dnia Dziecka...

 

 

 


 

Zespół Szkół Gimnazjalno-Zawodowych nr 42

w Poznaniu

zaprasza wszystkich mieszkańców Wildy

oraz gości na Piknik Ekologiczny,

 


Zachęcamy do przyniesienia na piknik zepsutych sprzętów gospodarstwa domowego takich jak: niesprawne odbiorniki telewizyjne i radiowe, lodówki, pralki, telefony, żelazka, przedłużacze, komputery, laptopy, drukarki itp.

 

Atrakcje, które czekają na naszych miłych gości:


 

 

Nasza drużyna w składzie -  Patryk Szcześniak, Jakub Kowalczyk, Dawid Janowski -  zajęła III miejsce.

 

W piątek, 8. maja odbyła się gra miejska w ramach projektu Wolność – kocham i rozumiem. W grze wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Gimnazjalno-Zawodowych nr 42 oraz uczniowie Gimnazjum nr 58. Trzyosobowe drużyny wyruszyły w słoneczne południe do centrum miasta, gdzie czekali na nich animatorzy z zadaniami. Każda drużyna musiała wykazać się wiedzą historyczną do rozwiązywania zadań oraz sprawnością fizyczną, aby dotrzeć do mety na czas.

 

 


 

 

 


Znalezione obrazy dla zapytania arena zawodowców

 

 

 

 

 

W piątek 24 kwietnia 2015r. w poznańskiej Arenie odbyły się targi zawodówek. Dziesiątki szkół prezentowało swoją ofertę tysiącom gimnazjalistów. To część akcji Miasta Poznania, która promuje szkolnictwo zawodowe. Targi zwiedzał również zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. Na stoisku naszej szkoły prezentowały swoje umiejętności przyszłe fryzjerki, które dla ochotniczek dopinały kolorowe kosmyki włosów. Dopełnieniem całości i dodatkową atrakcją naszego stoiska był wystawiony samochód Skoda Fabia, udostępniony przez jednego z dilerów tej marki. Duże owacje zdobył także Michał – uczeń klasy 1az, który wystąpił na scenie Areny…

zapraszamy do galerii...

 


 

.

Fotorelacja z turnieju..

 

 


 

Z okazji „1-GO DNIA WIOSNY” członkowie samorządu szkolnego waz z opiekunami zorganizowali ogólnoszkolne obchody tego „święta”. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii oraz filmu przygotowanego przez Oliwię Stachowską…

 

 


Hip hop ma być furtką do wiary.  Muzyka ma pomóc uczniom gimnazjów w pokonaniu oporów przed przyznaniem się do swoich przekonań.

 


 

ZASADY REKRUTACJI UCZNIÓW

do Gimnazjum nr 42 im. Henryka Sienkiewicza

2015/2016

 

 


 

 

 


 

 


 

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole rozpoczęliśmy już w listopadzie od robienia świątecznych stroików. Od tego roku mamy możliwość korzystania z przytulnej pracowni zajęć manualnych, w której powstawały prawdziwe dzieła sztuki. Pachnące świerkiem, pomarańczami i cynamonem wianki wykorzystaliśmy do dekoracji szkoły, część z nich przeznaczyliśmy na prezenty dla współpracujących z nami instytucjami.

Dalsza część artykułu w galerii...

  

 


 

 

Gimnazjum nr 42, wchodzące w skład Zespołu Szkół Gimnazjalno-Zawodowychnr nr 42 w Poznaniu, uczestniczy w projekcie „WF z Mistrzem”. Ćwiczymy wspólnie z czterokrotnym Mistrzem Świata oraz Mistrzem Olimpijskim (2008 - Pekin) we wioślarstwie - Michałem Jelińskim.

Dnia 18.11.2014r. gościła w naszej szkole Telewizja Polska i nagrywała program

„Stop zwolnieniom z wf-u”.

Program emitowany będzie w niedzielę, 23.11.2014r. o godz. 1650 w TVP1.

Zapraszamy do oglądania.

link do filmu:  http://sport.tvp.pl/17748069/michal-jelinski-poprowadzil-lekcje-wfu

 


 

Zapraszamy do galerii, gdzie przedstawiamy miejsca, jakie mamy możliwość zwiedzić w czasie wycieczek, organizowanych przez Panią Krystynę Wilkus.

 

 


Polskie drogi do wolności

11 listopada cały kraj rokrocznie świętuje kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.

W naszej szkole z tej okazji przygotowana została nietypowa lekcja historii, w której wzięły udział wszystkie klasy. W prezentację multimedialną, wpleciono filmy z różnych okresów walk Polaków o niepodległość od zaborów – 1795 r. do pierwszych wyborów Solidarności w 1989 roku.

Część dalsza oraz zdjęcia w galerii...

 


Zbiórka makulatury

Informujemy, że nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Przywróćmy dzieciom uśmiech”. Celem inicjatywy jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. . Biorąc udział w akcji - pomagamy w realizacji podstawowego zadania rodzinnych domów dziecka - zapewnieniu dzieciom opieki w warunkach jak najbardziej zbliżonych do  warunków panujących w normalnej rodzinie.

Czytaj dalej...


Z inicjatywy Samorządu Szkolnego, 31października był dniem, w którym uczniowie mogli uzyskać immunitet na zajęciach szkolnych. Aby go zdobyć należało zaprezentować przebranie lub makijaż w duchu HALLOWEEN…

Oto zwycięzcy i nie tylko…

 


 

 

zapraszamy do galerii...

 

 


 

 

Przydział sal: